
Unii se închină la icoane, alții la sigla partidului.
Unii aprind lumânări, alții îşi aprind paie în cap şi Facebook-ul când li se critică liderii.
Diferența? Primii cred într-o viață veșnică, ceilalți în promisiuni electorale.![]()
Crede și nu cerceta… programul de guvernare! Crede orice prostie ce iese pe gura liderilor tăi politici.
Nu întreba ce au făcut cu banii, reformele, întreabă ce mai poţi face să fii util partidul şi cum e mai plăcut să pupi şefii în fund.
Partidul meu e sfânt și infailibil. Restul? Pro-ruşi şi erezie politică!
Dacă ai renunțat la gândire critică și ai jurat loialitate pe vecie unui partid, felicitări!
Ești oficial… sectant politic cu normă întreagă.
Nu mai ești alegător, ești adept. ![]()
Amin!
PS. Gândește critic, nu te închina şi ruga la lideri politici!
Inna Virtosu