POLITICĂ

Klaus Iohannis, convorbire telefonică cu preşedintele Republicii Moldova, Maia Sandu: I-am reconfirmat sprijinul deplin al României pentru Republica Moldova şi cetăţenii săi, în acest context dramatic în care se află regiunea noastră

Preşedintele Klaus Iohannis a transmis un mesaj, vineri, pe Twitter, în care afirmă că a avut în cursul dimineţii o convorbire telefonică cu preşedintele Republicii Moldova. ”I-am reconfirmat sprijinul deplin al României pentru Republica Moldova şi cetăţenii săi în acest context dramatic în care se află regiunea noastră”, spune şeful statului.

”I-am reconfirmat şi în această dimineaţă preşedintei Maia Sandu, în discuţia telefonică avută, sprijinul deplin al României pentru Republica Moldova şi cetăţenii săi în acest context dramatic în care se află regiunea noastră”, a scris preşedintele pe Twitter. â

Klaus Iohannis mai transmite: ”Ne coordonăm îndeaproape pentru a gestiona această situaţie”. 

Albu Mihaela

Albu Mihaela lucrează în presă din 2011 și a învăţat să facă ştiri la o televiziune locală unde s-a specializat pe politică, justiției și economie.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to top button